Polish English French German Italian

7.04.2024r. - II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia parafialne

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii peregrynację ikony Mati Bożej Nieustającej Pomocy. Do ikony dołączony jest specjalny modlitewnik i zeszyt, w którym zapisujemy nasze podziękowania i prośby. Rozpoczniemy od p. Fiedorowicz z Buszkowa i p. Świetlik z Gogolinka. Proszę aby ikonę przekazywać sobie zgodnie z trasą kolędową. Po zakończeniu takiej trasy ikonę przynosimy do kościoła. Następnie odprawiona zostanie nowenna (z odczytaniem próśb i podziękowań) i Msza św. w intencji osób przyjmujących Matkę Bożą. Dobrowolnie złożone z tej okazji ofiary będą przeznaczone na remonty w naszych kościołach.

2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zazwyczaj uroczystość tą obchodzimy 25 marca, jednak w Wielkim Tygodniu i w oktawie Wielkanocy liturgia nie pozwala na obchodzenie innych świąt. Zachęcam do gorliwej modlitwy w tym dniu i obecności na Mszy św., gdyż jak widzimy świętość i nienaruszalność życia dzieci poczętych jest w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie mocno atakowana.

3. W czwartek (11.04.) biuro parafialne będzie nieczynne.

4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Witoldowie.

5. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie w Byszewie, podczas Mszy św. o godz. 8.00.

6. Kolekta w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.