Polish English French German Italian

4.06.2023r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia parafialne

1. W naszym parafialnym ogrodzie pojawiła się nowa kapliczka z wizerunkiem św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Wykonał ją artysta plastyk p. Marek Nowicz

2. Chorych z sakramentami św. będę odwiedzał w najbliższą środę 7.06.

3. W czwartek (8.06.) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mszę św. o godz. 12.00 odprawimy w kościele, a procesja z Najświętszym Sakramentem w Byszewie będzie przebiegała wzdłuż Drogi Krzyżowej. O przygotowanie ołtarzy poproszę: na bramie cmentarnej – mieszkańców Byszewa, przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańców Gogolina, pomiędzy VIII i IX stacją Drogi Krzyżowej – mieszkańców Witoldowa, na schodach pomiędzy XIII i XIV stacją Drogi Krzyżowej mieszkańców Skarbiewa. Oprócz przygotowania ołtarzy proszę również o wykoszenie trawy. Panów Strażaków proszę o zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji i niesienie baldachimu. Proszę również o mobilizację ministrantów i dziewczynki chętne do sypania kwiatów (zapraszam na próbę w poniedziałek o 16.30).

4. W Buszkowie Msza św. w Boże Ciało będzie o godz. 9.30.

5. Procesje eucharystyczne w oktawie uroczystości Bożego Ciała będą podczas Mszy św. wieczornych codziennie przez cały tydzień do czwartku 15.06. (Podczas oktawy Msze św. w dni powszednie w Buszkowie będą pół godz. później).

6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.