Polish English French German Italian

23.02.2020r. – VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. Chorych z sakramentami św. przed rozpoczynającym się Wielkim Postem odwiedzę we wtorek 25.02.

2. W środę popielcową Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.00 i 17.00 w Byszewie oraz o godz. 18.30 w Buszkowie. W Popielec obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam także wszystkich parafian do powstrzymania się w Wielkim Poście od palenia papierosów i picia alkoholu.

3. Przypominam, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 swoje spotkanie, a także w czasie Wielkiego Postu obowiązkowo uczestniczy również we wszystkich Drogach Krzyżowych.

4. Najpiękniejsze nabożeństwa Wielkiego Postu to Droga Krzyżowa i Gorzkie żale. Za udział w tych nabożeństwach pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Drogę Krzyżową, będziemy odprawiali w piątki o godz. 15.00 w Witoldowie, o godz. 16.30 w Byszewie i o godz. 18.00 w Buszkowie. W Byszewie i w Buszkowie po Drodze Krzyżowej będzie Msza św. z kazaniem Pasyjnym.

5. „Gorzkie żale” będziemy śpiewali w soboty o godz. 18.15. we Witoldowie, w Byszewie zawsze po Mszy św. o godz. 8.00, w Buszkowie w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

6. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w tym samym czasie co rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych, a więc od soboty 7.03. do 11.03. W tym roku kaznodzieją rekolekcyjnym będzie Prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Świętego – o. Marek Myśliński.