Polish English French German Italian

28.08.2021r. – XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. Dobiegają końca wakacje. Jak już zapowiadałem, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Buszkowie będzie we wtorek 31.08. o godz. 18.00, a w Byszewie 1.09. również o godz. 18.00. Po Mszy św. Byszewie będzie spotkanie dla rodziców, których dzieci w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole w Buszkowie 1.09. będzie o godz. 7.30, a w Witoldowie o godz. 9.00.

2. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni będzie pół godz. przed Mszą św. o godz. 17.00.

3. W czwartek 2.09. po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów na bardzo ważną zbiórkę. Mile widziani będą także rodzice ministrantów.

4. Okazja do spowiedzi św. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego będzie pół godz. przed Mszą św. we wtorek - dla dzieci z Buszkowa, a dzieci z pozostałych wiosek w środę od godz. 17.30 w Byszewie. Będzie również okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30.

5. W pierwszy piątek miesiąca na Mszę św. (do Byszewa lub do Buszkowa) zapraszam młodzież z klas VII i VIII, która w tym roku rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

6. Zbliża się nasz sanktuaryjny odpust. Z tej okazji proszę parafian z Gogolina o pomoc w sprzątaniu kościoła. Panów Radnych poproszę o przygotowanie miejsca celebracji na jeziorze Świętym, a Panów Strażaków o kierowanie ruchem, zapewnienie ładu i bezpieczeństwa podczas uroczystości. Z powodu suszy pozostałe prace związane z porządkowaniem Kalwarii nie są konieczne.

7. W sobotę 4.09. zostanie zmieniony układ Mszy św. W Byszewie Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00, a w Buszkowie o godz. 15.30. W sobotę nie będzie Mszy św. w Witoldowie. W niedzielę 5.09. Msze św. będą tylko w Byszewie o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie sprawowana na ołtarzu na wodzie. Głównym celebransem tej uroczystości będzie ks. bp Ryszard Kasyna. Zachęcam osoby, którym trudno będzie przez całą Mszę św. stać, aby przyniosły ze sobą małe krzesełka.

8. Piesza pielgrzymka z diecezji bydgoskiej zapowiada swoją obecność w sobotę 4.09. Proszę o przygotowanie poczęstunku dla tej grupy przy kapicy w Witoldowie ok. godz. 15.00.

9. Chorych z sakramentami św. będę odwiedzał we wtorek 7.09. Można zgłaszać nowych chorych, którzy życzą sobie wizyty z Sakramentami św.