Polish English French German Italian

13.09.2020r. – XXIV Niedziela zwykła

1. Bóg zapłać za przygotowanie dożynek i uroczystości odpustowej.

2. Dziś (w niedzielę) przypada 13 dzień miesiąca, a zatem zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Modlitwom przewodniczyć będzie o. Dariusz Okoński – pallotyn, kapelan szpitala dziecięcego w Bydgoszczy.

3. Od poniedziałku 14.09 rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2021 rok. W tym dniu biuro parafialne będzie czynne od godz. 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 16.00. W czwartek biuro parafialne będzie nieczynne.

4. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża św. Z tej okazji proszę, aby na terenie naszej parafii przyozdobić wszystkie przydrożne krzyże. W Stefanowie w poniedziałek poświęcimy nowy krzyż. Zapraszam wszystkich do Stefanowa na godz. 17.30 na wspólną modlitwę różańcową przy tym krzyżu. Z tej okazji w tym dniu Msza św. w Buszkowie będzie pół godz. później.

5. Dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. jeszcze w tym roku, zapraszam na spotkanie piątek 18.09. o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00.

6. W niedzielę 20.09. dziesięcioro dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii św. Z tej okazji zostanie zmieniony porządek Mszy św. W Byszewie będą Msze św. o godz. 8.00, 9.00 – uroczystość I Komunii św. i o godz. 12.00, a w Buszkowie o godz. 10.30. Popołudniowe nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 15.00. Bardzo proszę aby na Mszę św. o godz. 9.00 przyszli tylko najbliżsi krewni dzieci pierwszokomunijnych. Przy tej okazji przypominam również o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele na wszystkich Mszach św.