Polish English French German Italian

28.08.2022r. - XXII niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. Dobiegają końca wakacje. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Buszkowie będzie w czwartek 1.09. o godz. 7.30, a w Witoldowie również 1.09. o godz. 9.30 (przed Mszą św. nie będzie okazji do spowiedzi św.). Uczniowie uczący się w SP w Witoldowie przychodzą do szkoły na godz. 8.20. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu szkolnego w tym dniu jest wywieszony w gablocie parafialnej.

2. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. w te dni będzie od godz. 16.00 do Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zachęcam, aby do spowiedzi św. przystąpiły dzieci, które w bieżącym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

3. W piątek 2.09. po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów na bardzo ważną zbiórkę. Mile widziani będą także rodzice ministrantów.

4. Zbliża się nasz sanktuaryjny odpust. Z tej okazji proszę Panów Radnych o przygotowanie miejsca celebracji na jeziorze Świętym, a Panów Strażaków o kierowanie ruchem, zapewnienie ładu i bezpieczeństwa podczas uroczystości.

5. W sobotę 3.09. zostanie zmieniony układ Mszy św. W Byszewie Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00, a w Buszkowie o godz. 15.30. W sobotę nie będzie Mszy św. w Witoldowie. W niedzielę 4.09. Msze św. będą tylko w Byszewie o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Suma odpustowa będzie sprawowana na ołtarzu na wodzie. Głównym celebransem tej uroczystości będzie ks. bp Arkadiusz Okroj. Zachęcam osoby, którym trudno będzie przez całą Mszę św. stać, aby przyniosły ze sobą małe krzesełka.

6. Piesza pielgrzymka z diecezji bydgoskiej zapowiada swoją obecność w sobotę 3.09. Proszę o przygotowanie poczęstunku dla tej grupy przy kapicy w Witoldowie ok. godz. 15.00.

7. Chorych z sakramentami św. będę odwiedzał we wtorek 6.09. Można zgłaszać nowych chorych, którzy życzą sobie wizyty z Sakramentami św.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. bę-dzie w niedzielę 11.09. po Mszy św. o godz. 12.00.