Polish English French German Italian

9.05.2021r. – VI Niedziela Wielkanocy

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną.

2. Dzisiaj 28 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii św. Najbliższy tydzień będzie dla nich tzw. białym tygodniem. Tak jak zostało to już wcześniej ustalone, dzieci przychodzą na Mszę św. w dni powszednie o godz. 17.00 w swoich grupach.

4. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. dni krzyżowe, czyli dni szczególnej modlitwy o urodzaje. W te dni po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się procesyjnie do figury św. Rocha, gdzie odmówimy Litanię Loretańską i poświęcimy pola. W poniedziałek na Mszę św. zapraszam rolników z Buszkowa i Więzowna, we wtorek z Salna, Skarbiewa i Gogolina, a w środę z Witoldowa i Gogolinka.

5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej okazji zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe. Powracamy do tradycyjnej godziny tych celebracji, tzn. Mszę św. rozpoczniemy o godz. 20.00. Na procesję można przynieść świece lub lampiony.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.