Polish English French German Italian

37.10.2019r. – XXX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. W minioną niedzielę w całej Polsce liczono wiernych uczestniczących we Mszy św. W naszej parafii frekwencja była niższa niż w ubiegłym roku i wynosiła 35% w liczbach bezwzględnych, a jeśli odliczyć osoby chore i dzieci do lat 6, to można powiedzieć, że 45% naszych parafian uczestniczy w niedzielnej Mszy św. Do Komunii św. przystępuje 58% obecnych na Mszy św., a więc nieco więcej niż rok temu.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.). Katolicy w tym dniu mają obowiązek nie tylko odwiedzić groby swoich bliskich, ale również uczestniczyć we Mszy św., dlatego Msze św. w tym dniu zostaną odprawione w zwykłym porządku niedzielnym. Procesje na cmentarzach odprawimy w Buszkowie po Mszy św. o godz. 10.00, a w Byszewie po Mszy św. o godz. 12.00 (na tzw. nowym cmentarzu będzie oddzielna procesja ok. godz. 13.30).

3. Ponieważ 1.11. przypada pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek 31.10 od godz. 16.00 – szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św.

4. W sobotę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione zostaną o godz. 8.30 w Byszewie i o godz. 10.00 w Buszkowie. Msze św. wieczorne zostaną odprawione jako Msze św. niedzielne o stałych godzinach.

5. Chorych z sakramentami św. odwiedzę we wtorek 5.11.

6. Przez cały tydzień od 1 do 8.11. za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.