Polish English French German Italian

29.03.2020r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

1. W związku z epidemią nasz ks. Biskup odwołuje wszelkie Drogi Krzyżowe ulicami wsi i miast oraz Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Nie będzie też naszej Drogi Krzyżowej na Kalwarii.

2. Wolą ks. Biskupa jest również aby nie podejmować obecnie decyzji o odwoływaniu uroczystości I-Komunijnych lub zmianie ich daty. Planowanie i organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci będzie uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej oraz wytycznych władz państwowych i kościelnych.

3. Jak zapewne wiemy, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, podczas Mszy Świętych i nabożeństw w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób. Dlatego proszę, aby pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc w kościele miały osoby, które ofiarowały w danym dniu intencję Mszy św.

4. Okazja do spowiedzi św. jest przed każdą Mszą św. Spowiedź będzie się odbywać w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek pół godz. przed Mszą św.

6. W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej w Buszkowie.

7. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą Wielkiego Postu – czyli Niedzielą Palmową. Pobłogosławienie palm będzie podczas każdej Mszy św. Nie będzie jednak procesji z palmami.

8. Transmisje Mszy św. można obejrzeć: w niedzielę 15 marca 2020 r.: 7:00 – TVP 1, 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, 9:30 – Telewizja TRWAM, 11.00 – TVP 1, 13:00 – TVP POLONIA. W dni powszednie o godz. 7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1 oraz o godz. 20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: i