Polish English French German Italian

30.09.2019r. – XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg rekolekcji dla młodzieży do bierzmowania.

2. Od wtorku rozpoczyna się październik – czas wspólnotowego odmawiania Różańca. Papież Franciszek w swoim liście ogłosił październik br. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, w czasie którego w sposób szczególny mamy modlić się za misje i misjonarzy na całym świecie. W Byszewie Różaniec będziemy odmawiali codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 11.30. Proszę aby w sobotę różaniec zawsze prowadziły panie z Róży Różańcowej z Gogolina, a w niedzielę z Róży Różańcowej z Więzowna. W Buszkowie Różaniec będzie codziennie o godz. 17.30, a w Witoldowie codziennie o godz. 15.00 oraz w sobotę o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 – szczególnie zapraszam dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Przypominam, że nabożeństwo pierwszych dziewięciu piątków miesiąca nie polega tylko na przystąpieniu do spowiedzi św., ale także na przyjęciu w tym dniu Komunii św.

5. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi św. zapraszam na spotkanie z właścicielem biura podróży Kaszub Travel w niedzielę 13.10. po Mszy św. o godz. 12.00. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Pomimo kilkukrotnych ogłoszeń nadal wiele grobów na cmentarzach w naszej parafii pozostaje nieopłaconych. Z tego powodu w najbliższym czasie groby przeznaczone do likwidacji zastaną oznaczone specjalnymi naklejkami.