Polish English French German Italian

1.12.2019r. – I Niedziela adwentu

1. Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej.

2. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Przygotowujemy się do tego przyjścia między innymi przez Msze św. roratnie. Zapraszam wszystkie dzieci i dorosłych na roraty w Byszewie codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w Buszkowie w dni powszednie, w które zostały zamówione intencje, zawsze o godz. 18.30. Już dziś zapowiadam, że nasza spowiedź adwentowa, z udziałem księży z dekanatu, będzie we wtorek 17.12., a za przygotowanie bożonarodzeniowego wystroju kościoła będą odpowiedzialni parafianie z Salna.

3. Przypominam, że młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w roratach przynajmniej jeden raz w tygodniu.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni od godz. 16.30. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu pół godz. przed Mszą św. o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w przyszłą niedzielę (8.12.) podczas Mszy św. o godz. 12.00 mają swoje spotkanie. Dzieci przynoszą ze sobą medaliki do pobłogosławienia.

7. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

8. Od przyszłej niedzieli dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzały świece na wigilijną wieczerzę.

9. W niedzielę w zakrystii po Mszy św. i w dni powszednie w biurze parafialnym można zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na wigilijną wieczerzę.